İmalat endüstrisinde oldukça yaygın kullanılan ve hayatın bir çok alanına hizmet eden metal döküm prosesi doğru bir çevre yönetim sistemiyle risklerin fırsatlara dönüştürülmesi için önemli bir fırsat sunuyor.
Eski bir üretim yöntemi olan döküm, içerisinde boşluklar bulunan kalıplara metalin ergitilerek dökülmesiyle parçalar elde edilmesini sağlar. Peki, dökümhanelerde çevre yönetimi neden önemli? Dökümhanelerde kullanılan girdiler ve yardımcı malzemelerin doğru bir şekilde yönetilmesi, işletmelerin çevresel etkilerini en aza indirmesi ve çevreye duyarlı bir üretim yapması açısından oldukça kritiktir.
Bu video, dökümhanelerde çevre yönetimi konusunda daha ayrıntılı bilgiler paylaşacak olan 5 videoluk bir serinin ilk bölümüdür. İzleyerek dökümhanelerde çevre yönetimi konusunda farkındalığınızı artırabilir ve doğru kararlar alarak sürdürülebilir bir üretim sürecine katkı sağlayabilirsiniz.

Video süresi: 2 dakika 18 saniye

Anahtar kelimeler: Dökümhane, çevre yönetimi, sürdürülebilirlik, döküm endüstrisi, çevre koruması, çevresel değerler, doğa, yenilenebilir, atık azalımı, ekolojik dengeli üretim, geri dönüşüm, çevreci ürünler, çevre duyarlılığı, çevre kirliliği, sürdürülebilir yaşam, yeşil ekonomi, çevresel tasarım, çevre bilinci, sürdürülebilir ürünler, sıfır atık

İlişkili videolar

Bu eğitim, bir video serisi olarak hazırlanmıştır. Devamında gelen videoları izlemek için aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz.

İlgili kaynaklar

İçerik hazırlığında kullanılan tüm kaynakların listesi için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Eğitimi hazırlayan: Berivan Boduroğlu. (Dökümhane Akademi ekibi hakkında ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.)