Kullanım şartları ve feragatname

Son güncelleme: 3 Şubat 2019

Merhaba,

Öncelikle Dökümhane’ye hoşgeldiniz. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Dökümhane sitesinde yer alan içeriği kullanmaya başlamadan önce kullanım şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir. Kullanım şartlarını kabul ettiğinizi beyan etmek için, Dökümhane sitesini (dokumhane.net) kullanmaya başlamanız yeterlidir: Sitede yer alan yazılı, görsel ve yazılım temelli içeriği okumanız, izlemeniz ya da kullanmaya başlamanız, Dökümhane sitesinin kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Dökümhane sitesini kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor:

  1. Dökümhane (dokumhane.net) sitesinde yer alan tüm içeriğin bütün hakları saklıdır ve izinsiz kopyalanamaz ve paylaşılamaz. Sitedeki içeriğin izin alınarak paylaşılması durumunda içeriğin Dökümhane sitesinden alındığı açıkça belirtilmeli ve dokumhane.net sitesine aktif bağlantı verilmelidir.
  2. Dökümhane sitesinde (dokumhane.net), kullanıcıların yorum yazabileceği bazı alanlar bulunmaktadır. Site üzerinde kullanıcıların yaptığı paylaşımların içeriğinden 5651 Sayılı Kanun’un 8. ve T.C.K’nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Dökümhane sitesi, paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz.
  3. Dökümhane sitesi (dokumhane.net) içeriği kullanarak hazırlanan rapor, ödev, sınav kağıdı ve tez gibi her türlü belge yanında, Dökümhane sitesi içeriğinden faydalanılarak hazırlanan ders anlatımı ve sunumların içeriğinden Dökümhane sitesi sorumlu tutulamaz. Kullanım şartlarını kabul etmeniz, Dökümhane sitesi içeriğini herhangi bir şekilde kullanmanız durumunda hazırladığınız ödev, rapor, tez, ders anlatımı ya da sunumun içeriğinden sadece ve sadece sizin sorumlu olduğunuzu kabul ettiğiniz anlamına gelir.
  4. Dökümhane sitesi (dokumhane.net) içeriği hiçbir garanti altında sunulmaz. Dökümhane sitesi tarafından sunulan içerikleri kullanmanız, hiçbir şekilde Dökümhane sitesinin ve sitedeki içeriği hazırlayanların size bir garanti sunduğu anlamına gelmez. Dökümhane sitesi kullanım şartlarını kabul etmeniz, Dökümhane sitesinde yer alan içeriği kullanarak hazırladığınız rapor/tez/ödev/sınav gibi her türlü belgenin ve sunumun içeriğinden ve bu içerikten yola çıkarak yaptığınız tüm ar-ge ve üretim işlemlerinin sonuçlarından tamamıyla sizin sorumlu olduğunuzu kabul ettiğiniz anlamına gelir.
  5. Dökümhane sitesi (dokumhane.net) kullanım şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu sayfada yer alan kullanım şartları, Dökümhane sitesi tarafından herhangi bir zamanda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Değişiklikler, bu sayfaya eklendiği tarihten itibaren yürürlüğe girer. Kullanım şartlarının güncel son halinin takibi kullanıcıların sorumluluğundadır.

İlginiz için tekrar teşekkür ederiz.