2015 senesinde Dr. Arda Çetin tarafından, dökümhane mühendisliği konularında Türkçe içerik hazırlamak amacıyla hayata geçirilen Dökümhane Akademi projesi, bugünden itibaren yolculuğuna Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDÖKSAD) bünyesinde devam edecek şekilde yenilendi. Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu sloganıyla yayın hayatına başlayan bu projenin TÜDÖKSAD çatısı altında yolculuğuna devam edecek olması, bu sloganın altını doldurmak adına atılan en somut adımlardan biri oldu.

Yeni akademide neler bekleyebilirsiniz?

Dökümhane Akademi projesi, ilk kurulduğu dönemden bu yana öğrencilere ve özellikle mesleğe yeni başlayan genç mühendislere ihtiyaç duydukları bilgileri kolay anlaşılabilir bir dille ve her şeyden önemlisi Türkçe kaynaklar aracılığıyla sunmayı hedefleyen bir proje oldu. Bugünden sonra da yoluna aynı anlayışla devam edecek.

Şu anda Dökümhane Akademi kapsamında sunulan onlarca eğitim videosu ve yüzün üzerinde makale ve destekleyici kaynak herkese açık ve ücretsiz olarak sunuluyor. Bu kaynakların sadece genç mühendisler ve mühendis adayları için değil, üniversitelerde dökümhane mühendisliği konularında eğitim kaynakları arayışında olan değerli akademisyenlerimiz için de faydalı olacağını umuyoruz.

Yeni içeriklerin hazırlığı devam ediyor

Dökümhane Akademi yeni yolculuğuna çekirdek bir ekiple başlamış durumda. Proje ekibi hakkında ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Bu ekibe ek olarak, bu günlerde birçok akademisyen ve sektörde tanınan, uzman isimlerle eğitim çalışmalarımız devam ediyor. Bu eğitim kaynakları önümüzdeki haftalarda yayımlandıkça, sizler de ekibimizin yeni üyeleriyle tanışacak ve yeni kaynaklarımızdan faydalanabileceksiniz.

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu sloganıyla yayın hayatına başlayan Dökümhane Akademi projesi sadece Türkiye’nin değil, dökümhane mühendisliği konularında açık eğitim kaynakları sunan dünyanın en kapsamlı ve örnek gösterilecek projesi olma yolunda ilerliyor. Bu yolculukta bu projeye destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Türk döküm sektörü için faydalı olması dileğiyle.

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir