DÖKÜMHANE

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu

Sık Sorulan Sorular

Hakkında   |   SSS   |   İletişim

>> Dökümhane sitesinin kapsamı nedir?

Eğer henüz göz atmadıysanız, öncelikle hakkında sayfasından bu proje hakkında genel bir bilgi almanızı tavsiye ederim. Bu proje, Türk döküm sektörünün ihtiyacı olan özgün, Türkçe eğitim kaynaklarını hazırlamayı ve sektörün kullanımına sunmayı hedefliyor. Malum, Türkçe eğitim kaynağı bulmak sektörde çalışan herkes için bir problem. Bu proje kapsamında, Türk döküm sektörüne faydalı olabilecek her konuda içerik hazırlamayı ve paylaşmayı hedefliyorum.

>> Dökümhane’de yayımlanan yazılar ve diğer içerikler nereden alınıyor?

Bu sitede yer alan tüm makaleler, El Kitabı serileri ve video dersleri Dr. Arda Çetin tarafından tamamen özgün olacak şekilde üretiliyor ve hiçbir kitap ya da internet sitesinden kopyalanmıyor. Secteur D girişimi yanında Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışan Dr. Arda Çetin hakkında bilgi için LinkedIn profilini ziyaret edebilir, ya da bu röportajdan bilgi alabilirsiniz.

>> İçerik hazırlığında kullanılan kaynakları nasıl görebilirim?

İçerik hazırlığında kullanılan tüm kaynakların listesine kaynakça sayfasından ulaşabilirsiniz.

>> Yeni yazılardan nasıl haberdar olabilirim?

Tercihinize göre Facebook ya da Twitter üzerinden Dökümhane projesini takip edebilir, ya da sayfanın sonunda bulunan eposta üyeliği sayesinde yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz.

>> Dökümhane mühendisliği dışındaki konularda da içerik hazırlıyor musunuz?

Evet. Bilgi için Dökümhane’nin kardeş sitesi Mühendishane‘yi ziyaret edebilirsiniz.

>> Secteur D nedir?

Secteur D,  Dr. Arda Çetin tarafından kurulan bir eğitim ve danışmanlık şirketidir. Dökümhane veMühendishane gibi e-öğrenme projelerine ek olarak, dökümhaneler ve döküm alıcısı firmalarla çeşitli eğitim ve danışmanlık projeleri de yürütmektedir. Ayrıntılı bilgi için Secteur D‘nin internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SDL