DÖKÜMHANE

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu

Döküm Hatası Analizi

hatabanner

Döküm Hatalarının Doğru Teşhisi İçin Destek Alın

analiz01Döküm hatalarının toplam sayısının 200’ün üzerinde olduğunu ve bu hataların binlerce farklı nedenden kaynaklanabildiğini biliyor muydunuz? Bu sayılara baktığınız zaman, karşılaştığınız hatanın kaynağını bulmakta neden zorlandığınız gayet kolay anlaşılıyor.

Dökümhane Akademi Hata Veri Tabanı

Döküm hatalarını kolaylıkta teşhis edebilmeniz ve doğru çözüm yoluna ulaşabilmeniz için kapsamlı bir veri tabanı sunuyoruz. Üstelik sizi bu verilerle uğraşma zahmetinden de kurtarıyoruz. Siz süreç parametrelerinizi sisteme giriyorsunuz, karşılaştığınız hatanın türü ve muhtemel çözüm yolları rapor olarak size iletiliyor.

Hata Analizi Arayüzü

Geliştirilen hata analiz arayüzünü kullanarak, hatanın doğru teşhisi için gerekli tüm bilgileri giriyorsunuz. Bu arayüz interaktiftir: Yani size sorulan sorular, verdiğiniz cevaplara bağlı olarak belirlenir.

Örnek ekran görüntüleri:

hata02

hata03

Bilgileri Girdikten Sonra Ne Oluyor?

hata01Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda karşılaştığınız döküm hatasının ne olduğu ve muhtemel çözüm yolları size kısa bir rapor halinde sunuluyor.

Rapor için ne kadar beklemem gerekiyor?

Henüz yeni geliştirilen bu sistem şu anda Beta (yani deneme) aşamasında. O yüzden elde edilen sonuçlar tarafımızdan kontrol ediliyor.

İlerleyen zamanlarda bu sistemi tamamen otomatik olarak çalışacak şekilde geliştirmek için çalışıyoruz. Fakat şu aşamada, analiz sonucunda ortaya çıkan sonuçları kontrol ederek size iletiyoruz.

O nedenle hatanın türü ve talep yoğunluğuna göre, hata teşhis raporunun size ulaşması için 1-3 iş günü beklemeniz gerekebilir.


Nasıl faydalanabilirim?

Hata analizi sadece Dökümhane Akademi üyesi dökümhaneler tarafından kullanılmaktadır. Üyelik hakkında bilgi için tıklayın.