DÖKÜMHANE

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu

Yeni Eğitim Eklendi: Döküm Süreçlerine Uygun Tasarımın Temelleri

Dökümhane Akademi üyeleri için yeni bir eğitim daha eklendi: Döküm süreçlerine uygun tasarımın temelleri.

Döküm süreçleriyle üretilen parçaların tasarım aşamasında, döküm sürecinden kaynaklanan birçok kısıtlamanın ve parametrenin dikkate alınması gerekiyor. Çekme ve işleme payları, kalıptan çıkarma açıları gibi parametrelerin önemine ek olarak, katılaşma sırasında görülen çekinti daralması ve büyük gaz gözenekleri gibi hataların oluşması da doğru tasarım ile engellenebiliyor.

kalip duvar mesafesi

Bu eğitim, özellikle döküm alıcısı firmaların tasarım bölümlerinde çalışan mühendislere, döküm süreçlerinden kaynaklanan kısıtlamaları ve bu süreçlere dair önemli noktaları aktarmak amacıyla hazırlandı.

Parça tasarımları döküm süreçlerinde rol oynayan çeşitli parametreler dikkate alınarak yapıldığı zaman birçok hatanın oluşması baştan engellendiği için, hem prototip sürecinini hızlanması, hem dem maliyetlerin düşürülmesi açısından bu eğitimde aktarılan bilgiler büyük önem taşıyor.

Eğitim kayıtları

Bu eğitime kayıtlar şu an itibariyle açıktır. Dökümhane Akademi üyesi işletmelerin çalışanları akademi sayfasından kayıt yaptırarak bu eğitime katılabilirler.

Üyelik hakkında bilgi için tıklayın.

Kategoriler:Not defteri

Etiketler:,