DÖKÜMHANE

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu

Yeni eğitim eklendi: Dökümhanelerde enerji verimliliği

Güzel bir haber. Dökümhane Akademi platformuna onbeşinci eğitimimiz de eklendi: Dökümhanelerde enerji verimliliği.

dokumhanelerde enerji

Biliyorsunuz, dökümhaneler işleyiş prensipleri gereği oldukça yüksek seviyede enerji ihtiyacı olan işletmeler. Miktarı binlerce tonu aşan miktarda katı metali ergitip, sonra tekrar katılaştırma prensibine dayalı bir üretim anlayışının doğal sonucu olarak, özellikle ergitme aşamasının çok ciddi bir enerji gereksinimine sahip olduğunu biliyoruz. Üstelik ergitmeye ek olarak, kalıplama makineleri, mikserler, kum reklamasyon üniteleri, fanlar ve havalandırma sistemleri de dikkate alındığı zaman, dökümhanelerin birçok farklı alanda ciddi enerji harcamaları olduğunu görebiliyoruz.

İşin kötü tarafı, bu yüksek enerji gereksinimine ek olarak, tüketilen enerjinin önemli bir kısmı da verimsizlik nedeniyle boş yere harcanıyor. Bunun sonucu olarak dökümhanelerin gerçek tüketimlerinin çok daha üzerinde faturaları ödemeleri gerekiyor.

Enerji verimliliği çalışmaları yapmak isteyenler için

Bu eğitim, enerji verimliliği konusunda çalışmalar yapmak isteyen işletmelere, en büyük fırsatların nerede olduğunu göstermeyi ve basit bazı müdaheleler sonucunda, elektrik faturalarında oldukça ciddi indirimler elde edilebileceği farkındalığını oluşturmayı hedefliyor.

Enerji verimliliğini arttırmak için pratik, uygulanabilir tavsiyelerin aktarıldığı bu eğitimde, döküm sektörümüzde faaliyet gösteren işletmelerin enerji masraflarını azaltabilmeleri için gerekli tüm bilgileri basit bir anlatımla aktarmayı hedefliyoruz.

Eğitim kayıtları açıldı

Dökümhane Akademi üyesi işletmelerin çalışanları, Akademi sayfasındaki kayıt formu aracılığıyla bugünden itibaren bu eğitime de katılmaya başlayabilirler.

Dökümhane Akademi sayfası için tıklayın.

Üyelik hakkında bilgi için tıklayın.

Kategoriler:Not defteri

Etiketler:,