DÖKÜMHANE

Türk Döküm Sektörünün Eğitim Platformu

Yeni eğitim açıldı: Döküm parçalarda gaz hataları ve çözüm yolları

Dökümhane Akademi projesi kapsamında yeni bir eğitim daha yayına verildi. Kullanıcılarımızdan özellikle yoğun gelen bir istek olması nedeniyle, gaz hataları üzerine kapsamlı bir eğitim videosunu yayına vermenin mutluğunu yaşıyoruz.

Döküm Parçalarda Gaz Hataları ve Çözüm Yolları

dokum gaz hatasi

Gaz hataları hem birçok farklı kaynağa bağlı olarak, hem de farklı biçim ve ölçeklerde karşımıza çıkabiliyor. Bu eğitimde öncelikle gaz hatalarının temel bir sınıflandırmasını sunduktan sonra, döküm sıcaklığı, döküm hızı, kullanılan kalıp türü ve çeşitli elementlerin etkileri çerçevesinde gaz hatalarının arkasında yatan nedenleri ve hata bazında çözüm yollarını ele alıyoruz.

İster karınca tipi küçük gözenekler olsun, ister büyük gaz hataları, Türkçe literatüre baktığımızda genellikle sadece bazı kalıp bağlayıcıları ve element konsantrasyonları çerçevesinde, kısıtlı bir çözüm yelpazesi sunulduğunu görüyoruz. Bu eğitimde, gaz hatalarını teşvik eden ve ilk bakışta pek akla gelmeyen saklı kaynakları da deşifre edip, bu hatalarla karşılaşan Dökümhane Akademi kullanıcılarının etkin çözüm yollarını bulmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Eğitim kayıtları açıldı

Dökümhane Akademi üyesi işletmelerin çalışanları, Akademi sayfasındaki eğitim kayıt formunu kullanarak eğitime katılabilirler. Akademi sayfası için tıklayın.

Henüz üye olmadıysanız, üyelik hakkında ayrıntılı bilgi için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kategoriler:Not defteri

Etiketler:,